Najlepsze odbitki

Fotokalendarz – kreatywny i praktyczny pomysł na prezent na mikołajki

Tytuł „Mikołaja Roku” może tym razem należeć do ciebie! Jak to zrobić? Pomyśl o tym, aby wręczyć swoim bliskim coś praktycznego i pięknego, wzruszającego i przydatnego na co dzień. Taki będzie kalendarz z własnymi zdjęciami ozdabiającymi każdy miesiąc roku. Jak zabrać się do stworzenia takiego fotoprezentu? Na co zwrócić uwagę, aby kalendarz był perfekcyjny w każdym detalu? Oto kilka cennych wskazówek.

Od czego zacząć tworzenie kalendarza ze zdjęciami?

  • Po pierwsze – pomyśl o spójnej koncepcji

Zamawiając fotokalendarz, to ty decydujesz, jakie zdjęcia się w nim pojawią – możesz je wybrać nawet losowo. Jednak zastanów się chwilę i pomyśl o tym, jak ma wyglądać twój podarunek mikołajkowy. Może przy doborze zdjęć będziesz kierować się porami roku? Wtedy na karcie z lutym umieść zdjęcie z bitwy na śnieżki, a z wrześniem – ulubione ujęcie z wyprawy na grzyby. Możesz też iść innym tropem i zapełnić cały kalendarz świątecznymi fotografiami. Prezentową perełką będzie fotokalendarz z ujęciami z profesjonalnej sesji fotograficznej.
 

  • Po drugie – odpowiedni format i rozdzielczość

Fotokalendarz nie będzie wyglądać dobrze, jeżeli znajdą się w nim zdjęcia przeciętnej jakości. Warto, aby były one odpowiednio doświetlone, nieporuszone i wyraźne. Należy też zastosować się do zaleceń wykonawcy dotyczących formatów zdjęć i ich rozmiarów (więcej na ten temat przeczytasz tu: https://foto.fujifilm.pl/pomoc/rozdzielczosc-zdjec ).

  • Po trzecie – wyselekcjonowane ujęcia

Zanim zdecydujesz, że dane zdjęcie znajdzie się w upominku mikołajkowym, bardzo dokładnie mu się przyjrzyj. Zwróć uwagę, czy nie ma nim „uciętych” czół, rąk i czy gdzieś z tyłu nie widać bohatera drugiego planu. Przyjrzyj się temu, czy na ubraniach fotografowanych postaci nie ma plam i czy żaden mały detal nie psuje kompozycji ujęcia.
 

Czytaj: Świąteczny prezent dla przyjaciółki: niecodzienne propozycje!

 

Jak zrobić kalendarz ze zdjęciami?

Fotokalendarz najlepiej zrobić za pomocą specjalnego kreatora. W FOTO FUJIFILM masz wygodny edytor z podglądem wszystkich 12 kart, do których szybko dodasz zdjęcia i je wykadrujesz w razie potrzeby. Nie musisz instalować żadnych aplikacji, wszystko działa online na stronie, zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych.  

Pamiętaj również, aby nieco spersonalizować taki upominek. Zanim go wręczysz, zaznacz na nim ważne dla ciebie i bliskiej ci osoby daty – urodzin, rocznicy ślubu czy planowanego urlopu we dwoje. Pro tip: ze względu na to, że Fotokalendarz FOTO FUJIFILM jest drukowany na papierze fotograficznym, należy użyć mazaka na CD lub markera permanentnego, żeby własne dopiski się nie starły. 

 

Kalendarz ze zdjęciami to upominek tylko na jeden rok? Niekoniecznie!


Myślisz, że ktokolwiek będzie chciał pozbyć się kalendarza z pięknymi ujęciami? Takie upominki mikołajkowe przechowuje się jak pamiątki. Poza tym można wyciąć zdjęcia, a wyrzucić jedynie część kalendarzową. Fotografie mogą trafić do ramek, na ścianę lub do rodzinnego albumu.


Dowiedz się więcej, czytaj: Jak wykorzystać zdjęcia z kalendarza?


Kalendarz ze zdjęciami to zdecydowanie coś więcej niż praktyczny prezent. To upominek ze wspomnieniami i samodzielnie wykonanymi ujęciami uwieczniającymi ważne momenty. Gwarantujemy, że będzie on cieszyć zdecydowanie dłużej niż tylko jeden rok – stanie się pamiątką, a jego fotografie być może trafią do ramek lub albumu.

 


03-12-2023
Autor: FF