Najlepsze odbitki

PRINTLIFE@HOME – Co tydzień atrakcyjne nagrody!

Weź udział w konkursie PRINTLIFE@home i wygrywaj co tydzień atrakcyjne nagrody! Do wygrania m.in.: vouchery o wartości 200, 150 i 100 euro, a także aparaty Instax Mini 40 i Mini 11! Jedna z tych nagród może być Twoja! Wystarczy, że…

Wejdziesz na stronę fujifilm-printlife.eu i prześlesz swoje zdjęcia, co tydzień czeka na Ciebie nowe wyzwanie – nowy temat tygodnia. Niezależnie od tego, czy Twoje fotografie były wykonywane smartfonem, czy aparatem cyfrowym, możesz je pokazać w naszej wirtualnej wystawie. Zachwyć jurorów swoją kreatywnością i masz duże szanse aby znaleźć się wśród 5 wygranych, wybieranych każdego tygodnia..

Konkurs Fotograficzny PrintLife

PRINTLIFE@home to nie tylko konkurs, to także europejska wirtualna wystawa zdjęć

Sukces ubiegłorocznej wystawy cyfrowej zaowocował kolejną, drugą już edycją europejskiego konkursu printlife@home, w ramach którego można opowiedzieć historie, które skrywają się w zdjęciach wykonanych na przestrzeni ostatniego roku.
Pandemia oraz długotrwałe obostrzenia wprowadzane na całym świecie pokazały, że fotografia stała się nieodłącznym elementem komunikacji i wyrażania emocji. Za pomocą zdjęć, coraz chętniej dzielimy się swoją radością, niekiedy także smutkiem. Lubimy oglądać naszych najbliższych, czy zagłębiać się w piękno natury uwiecznionej w malowniczym kadrze. Dlatego Fujifilm zachęca do dzielenia się swoimi utrwalonymi wspomnieniami w ramach tegorocznej edycji wystawy printlife@home. Do 5 grudnia 2021 r., każdy może wziąć udział w wirtualnej wystawie fotograficznej, połączonej z konkursem, w którym do wygrania są ciekawe foto nagrody.

vouchery o wartości 200, 150 lub 100 euro na foto.fujifilm.pl
instax mini 40
instax mini 11

 

PRINTLIFE@HOME: każde zdjęcie opowiada historię – podziel się swoją

Tworzenie i przywoływanie wspomnień kryjących się w fotografiach stworzyło wielu osobom namiastkę komfortu i spokoju ducha w trudnych chwilach. Fujifilm pragnie, aby ludzie nie tylko zechcieli podzielić się swoimi niepowtarzalnymi zdjęciami, ale by również pokazali, jak udało im się wyeksponować te zdjęcia w swoich domach, co sprawi u widzów poczucie zwiedzania osobistych galerii.

PrintLife

David Honey, Dyrektor Generalny Photo Imaging w Fujifilm Europe, powiedział:
“W ciągu ostatnich 18 miesięcy wielu z nas, w poszukiwaniu komfortu psychicznego i nostalgii za tym, co było, powracało do starych fotografii, aby przypomnieć sobie, jak wyglądało życie przed globalną pandemią. W Fujifilm wierzymy w potęgę fotografii, która potrafi uchwycić i zachować w kadrze wspomnienia na długie lata, a każda fotografia opowiada swoją własną, niepowtarzalną historię. Niezależnie od tego, czy uważasz się za zawodowego fotografa, czy też wolisz utrwalać wspomnienia za pomocą aparatu w swoim smartfonie, printlife@home otwiera swoje podwoje dla wszystkich, którzy chcą podzielić się tymi historiami.”

“Na tym jednak nie poprzestajemy. W tym roku, po tak długim okresie rozłąki, chcemy, aby wystawa printlife@home pomogła ludziom zbliżyć się do siebie w kreatywny sposób i zachęcamy wszystkich, nie tylko do aktywnego kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi w mediach społecznościowych, ale również aby dzięki usłudze serwisu foto.fujifilm.pl, mogli wzbogacić fotograficzne kolekcje w swoich domach o fizyczne odbitki tych szczególnych chwil, które udało się zatrzymać w kadrze. Mamy nadzieję, że ta wystawa zainspiruje ludzi ze wszystkich zakątków kontynentu do dołączenia do nas i stworzenia wspólnie czegoś naprawdę specjalnego i wyjątkowego.”

Już za sam udział w konkursie otrzymasz rabat 25% na odbitki w serwisie foto.fujifilm.pl


Po tym, jak światowa wystawa „Fujifilm 100,000 Photos” została w 2020 r. przełożona w związku z pandemią koronawirusa, w tym samym roku zorganizowano wirtualną wystawę printlife@home i tym samym zapewnić amatorom, zawodowcom i hobbystom fotograficznym możliwość wzajemnego kontaktu. Do sieci trafiło ponad 10.500 fotografii, które pozwoliły uzyskać unikalny wgląd w historie dziejące się na całym kontynencie.

David Honey zwraca uwagę na efekty poprzedniej edycji konkursu:
“Ubiegłoroczna wystawa rzeczywiście ukazała wspólne i unikalne doświadczenia, będące udziałem nas wszystkich w ciągu ostatnich 18 miesięcy, rzucając światło na zróżnicowane kultury, role społeczne i tożsamości, które ujawniły się w setkach tysięcy nadesłanych zdjęć. Dzięki kreatywnej potędze fotografii wystawa printlife@home pozwala z unikalnej perspektywy zobaczyć, jak zmieniło się – i w dalszym ciągu się zmienia – nasze codzienne życie. Chcemy kontynuować tę pełną odkryć podróż również w tym roku i z niecierpliwością oczekujemy na możliwość zapoznania się i oceny tysięcy prac fotograficznych, które mamy nadzieję otrzymać.”

W ciągu 15-letniej historii organizowania przez Fujifilm otwartych wystaw fotograficznych z czynnym udziałem szerokiej publiczności wystawa „FUJIFILM 100,000 Photos” objechała najróżniejsze zakątki globu, od Japonii i Malezji, po Francję i Stany Zjednoczone. W tym roku 500 zdjęć zgłoszonych do udziału w printlife@home zostało zaprezentowanych we wrześniu bieżącego roku na stacjonarnej wystawie organizowanej w ramach The Photography Show w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Nagrody

W wystawie printlife@home mogą wziąć udział wszyscy chętni, Fujifilm pragnie uhonorować najbardziej kreatywne prace oraz najciekawsze historie i co tydzień wyróżnia pięć Fotografii Tygodnia. Zwycięskie zdjęcia wybierane są przez niezależne jury, a ich autorzy otrzymają nagrody: vouchery o wartości 200, 150 lub 100 euro (lub równowartość w lokalnej walucie) przeznaczone na zakup odbitek lub innych produktów fotograficznych wykonanych ze swoich zdjęć ( dla uczestników z Polski na www.foto.fujifilm.pl ), analogowe aparaty natychmiastowe instax mini 40 albo instax mini 11 wraz z wkładami. Aparaty instax idealnie pobudzą kreatywność i umożliwią znakomitą zabawę w gronie przyjaciół przy wykonywaniu i samodzielnym drukowaniu zdjęć.
 


26-10-2021
Autor: FF