Najlepsze odbitki

Prezentownik: oryginalne prezenty mikołajkowe dla najbliższych!

Rok temu twoja druga połówka otrzymała od ciebie z okazji mikołajek świąteczny kubek, a kolega z pracy skarpetki z reniferami. Jednak w tym roku planujesz zaszaleć i podarować najbliższym coś zupełnie innego, oryginalnego i z polotem? Świetnie cię rozumiemy, dlatego przygotowaliśmy kilka pomysłów na mikołajkowe niespodzianki inne niż te, które można kupić przed świętami w sklepach. Oto garść inspiracji specjalnie dla ciebie!

Pudełko pełne wspomnień

Sentymentalny prezent mikołajkowy? Czemu nie! Pamiętaj jednak, żeby nie wiał nudą i miał stylową formę. Taki będzie romantyczny upominek z gadżetami, które przypominają o najpiękniejszych chwilach razem.

Przygotuj ozdobne pudełko – z grubszego kartonu lub drewniane. Do środka włóż album ze zdjęciami. Niech ma surową, minimalistyczną formę skoroszytu. Na jego kartach umieść wspólne zdjęcia z ważnych uroczystości, ze ślubu i na których uwieczniono wakacyjne przygody. W pudełku mogą znaleźć się: bilety do kina z pierwszej randki, muszelki z egzotycznych wakacji, pocztówki, kamienie zebrane na zdobytym szczycie – wszystkie mniejsze przedmioty wywołujące miłe wspomnienie. Taki prezent mikołajkowy to potężny zastrzyk pozytywnych emocji.

Czytaj: Świąteczna sesja zdjęciowa — plener czy studio?

Duuuży prezent, który robi jeszcze większe wrażenie

Lubisz zaskakiwać? W takim razie musisz postarać się, aby twój upominek był wyjątkowy. Jeżeli chcesz zaskoczyć rozmiarem prezentu, możesz zrobić niespodziankę, obdarowując bliską ci osobę kilogramową lub ponad półmetrową czekoladą. Tobie i twojej przyjaciółce może spodobać się też litrowa lampka do wina.

Jeżeli natomiast masz w swoim telefonie lub na dysku wyjątkowo udane zdjęcie – z tobą i bliską ci osobą w roli głównej – w okresie mikołajkowym zrób z niego pożytek. Nie wywołuj go, ale zrób z niego ozdobę ściany w dużym formacie. Może być to fotowydruk o wymiarach nawet 100x100 cm – wykonany na papierze lub płótnie. Dobór odpowiedniej ramki do takiego prezentu wystarczy, aby upominek był kompletny i by zrobił ogromne wrażenie na twojej żonie, siostrze czy znajomych.

 

Zestaw świątecznych ozdób do udekorowania pokoju – jedyny w swoim rodzaju

Jeśli mikołajki są za pasem, oznacza to, że najwyższa pora pomyśleć o świątecznych dekoracjach. Dobry św. Mikołaj może wyczarować je już 6 grudnia. Pomyśl, aby wręczyć swoim bliskim ozdoby na święta – jednak takie stworzone przez ciebie: oryginalne i wyjątkowe. Mogą to być:

gwiazdy wykonane z posklejanych ze sobą klamerek;

samodzielnie wykonane figurki gipsowe – do ich stworzenia można wykorzystać specjalne foremki;

dekoracje choinkowe z szyszek – można pomalować je na złoto, srebrno, delikatnie ozdobić brokatem, perełkami i przyczepić do nich sznurek (najlepiej klejem z pistoletu);

Instapack – to prezent od św. Mikołaja, który trzeba zrobić samemu. W takim pudełku będą znajdowały się zdjęcia w kwadratowym formacie, a także sznurek i małe kamerki. Można z nich stworzyć łańcuch ze zdjęciami lub ozdobę do ramki. Dobrym pomysłem jest połączenie sznurka z małą girlandą ledową. Dzięki temu fotografie będą nastrojowo podświetlone, co pomoże zbudować świąteczny klimat w pomieszczeniu.

Dowiedz się, jak kreatywnie udekorować pokój, czytaj: Zdjęcia na ścianie: jak pomysłowo powiesić fotografie?

Na wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaj upominek mikołajkowy wcale nie trzeba wydawać fortuny. Wystarczy chwilę się zastanowić i wyjść poza schemat, a efekt „wow” będzie murowany.


28-11-2023
Autor: FF