Najlepsze odbitki

Co podarować dziadkom pod choinkę? Praktyczne i wzruszające upominki

Znaleźć ciekawy prezent dla dziadków to nie lada sztuka. Starsze osoby często powtarzają, że niczego nie potrzebują. Zatem co można im podarować? Doskonałym upominkiem jest… czas spędzony z bliskimi. Jednak nie każdy może odwiedzać dziadków zawsze, gdy ma na to ochotę. Dlatego warto przygotować upominek ze zdjęciami – oczywiście takimi, z których będą uśmiechać się do nich ukochane dzieci czy wnuki. Sprawdź, co wybrać.

 

Obraz na ścianę – niezwykła dekoracja i pamiątka na lata

Dziadkowie uwielbiają oglądać wesołe buzie swoich bliskich. Aby mogli je podziwiać przez cały czas, najlepiej wręczyć im prezent do powieszenia na ścianę. W tej roli doskonale sprawdzą się np.:

fotoblok – to fotografia umieszczona na sztywnym bloczku z czarnymi bokami. Konstrukcja jest bardzo lekka, więc można bez problemu powiesić ją na ścianie za pomocą taśmy klejącej. Jest też wyposażona w nóżkę, dzięki czemu możesz ustawić fotoblok np. na półce;

instapack– to zestaw kwadratowych odbitek ze sznurkiem, klamerkami-magnesami i ramką. Zdjęcia można powiesić na sznurku czy lodówce lub umieścić w dedykowanej oprawie, w zależności od upodobań. Jego zaletą jest to, że można dowolnie zmieniać fotografie – wystarczy przypiąć nowe zdjęcia;

fotowydruk – to fotografia wydrukowana na wysokiej klasy papierze fotograficznym (błyszczącym FujiFilm Glossy, satynowym FujiFilm Satin bądź a’la płótno FujiFilm Canvas White) w bardzo dużym formacie. Całość może zostać podklejona cienką pianką, która usztywni obraz. Dzięki temu można umieścić go na ścianie.

Zdjęcia są wywoływane na profesjonalnym papierze fotograficznym o wysokiej gramaturze. Doskonale odwzorowuje on barwy plików graficznych oraz zachowuje wszelkie niuanse, nawet tak niewielkie, jak łza czy zmarszczki. Dzięki temu fotografie z daleka przyciągają uwagę, a ich oglądanie sprawia wiele przyjemności.

Czytaj więcej: Aranżacja galerii zdjęć przy schodach

Kalendarz ze zdjęciami – praktyczny prezent na cały rok

Aby towarzyszyć dziadkom przez cały rok, wręcz im fotokalendarz ze swoimi zdjęciami. Ten, który proponujemy, ma postać drewnianej podkładki, do której przypina się proste karty z fotografiami. Można go ustawić na półce lub powiesić na ścianie i zyskać ciekawą dekorację. Całość prezentuje się bardzo minimalistyczne, ale i elegancko, więc będzie dobrze wyglądać w każdym wnętrzu.

Karty kalendarza są drukowane na papierze fotograficznym FujiFilm Premium, który ma zwiększoną gramaturę. Zatem jest sztywniejszy niż materiał, którego używamy do odbitek. Dzięki temu nie zniekształca się i zapewnia wygodę podczas przeglądania zdjęć.

Album z fotografiami – wyjątkowy upominek dla miłośników tradycji

Albumy z wklejanymi zdjęciami to pewnego rodzaju powrót do przeszłości. Obecnie dość rzadko spotyka się tego typu pamiątki. Wielka szkoda! W takich księgach można umieścić nie tylko odbitki w różnych rozmiarach, ale także ulubione sentencje czy krótkie opisy. To one sprawią, że Twój prezent stanie się bardzo osobistą pamiątką i będzie przypominać dziadkom o wspaniałych, wspólnie spędzonych chwilach.

Zaletą albumu, który przygotowaliśmy, jest spirala – ten element ułatwia przeglądanie kart. Z kolei twarda okładka chroni zawartość przed uszkodzeniem.

Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, pamiętaj – najcenniejszym prezentem dla dziadków jest czas, który im poświęcisz.


14-12-2022
Autor: FF