Najlepsze odbitki

Aranżacja galerii zdjęć przy schodach

Czy mieszkasz w piętrowym domu jednorodzinnym i chcesz odnowić swoją klatkę schodową? W odświeżeniu tej części wnętrza i nadaniu jej charakteru pomogą Ci dobrze dobrane fotografie. Jak stworzyć galerię zdjęć na klatce schodowej? Przedstawiamy najlepsze pomysły na urządzenie wnętrza z wykorzystaniem zdjęć.

Jak zaaranżować klatkę schodową?


Jak często przesiadujesz na podstopniu z książką, herbatą i kocem? Czy chciałbyś stworzyć w pobliżu schodów piękny, przyjemny zakątek? Jak odmienić nudne, puste ściany i sprawić, by smutne wnętrze nabrało charakteru? Ciekawą opcją będzie położenie ozdobnej tapety czy też zawieszenie dekoracyjnego żyrandola. Co jeszcze możesz zrobić? 

   

Pomyśl o zawieszeniu w tym miejscu obrazów. Klatka schodowa to idealne miejsce do zaprezentowania rodzinnych fotografii. Takie ciepłe, personalizowane dodatki sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i weselsze. Te elementy z pewnością przykują uwagę gości i pokażą, co jest dla Ciebie ważne. Za każdym razem, gdy będziesz przechodził po schodach, przyjemne wspomnienia wywołają uśmiech na Twojej twarzy. 
 

Galeria zdjęć na ścianę – jak zrobić?

Od czego zacząć tworzenie galerii zdjęć na klatce schodowej? Od zamysłu. Przede wszystkim ustal, jaki styl mają Twoje wnętrza. Stawiasz na minimalizm, czy lubisz bawić się dodatkami? Jakie kolory dominują w Twoim domu? Wybrane zdjęcia powinny pasować do siebie stylem. Możesz dobrać fotografie z jednej sesji, na przykład z ważnego dla rodziny wydarzenia – takiego jak ślub. 
A może jesteś miłośnikiem czarno-białych zdjęć? Nietypowe ujęcia, ciekawe grafiki, portrety lub przestrzenne abstrakcje idealnie pasują do stylu nowoczesnego, ale też minimalistycznego. Wybór należy do Ciebie.

   

Jak zrobić galerię zdjęć przy schodach – pomocne wskazówki:

  • Zadbaj o spójność kompozycji. Wywołaj zdjęcia, które łączy jeden styl.
  • Jeśli zamierzasz umieścić je w ramce, zadbaj o wspólną oprawę dla każdej fotografii.
  • Powieś zdjęcia na wysokości wzroku. W ten sposób umożliwisz gościom ich oglądanie.
  • Jeżeli ściana jest pomalowana na jasny kolor, warto wyróżnić zdjęcia poprzez dobór ciemnych ramek.
  • Nie wieszaj zdjęć w pobliżu wzorzystej tapety, która przyciąga wzrok i sama w sobie jest już ozdobą.
  • Przed powieszeniem fotografii zrób wizualizację. Utwórz folder, w którym zapiszesz zdjęcia, które zamierzasz wywołać lub połóż je na stole czy podłodze. Ustal, czy cały układ jest spójny i czy taki efekt chciałeś uzyskać.

Marzą Ci się klasyczne ramki na zdjęcia na klatce schodowej? A może chcesz spróbować czegoś nowego? Ciekawym pomysłem będzie także fotoblok (zdjęcie na bloczku o ciemnych bokach) lub Instapack, czyli zdjęcia zawieszone na sznurku za pomocą ozdobnych klamerek. W Fujifilm zamówisz zdjęcia kwadratowe w formacie instagramowym, a także klasyczne odbitki matowe lub błyszczące. 
Czy wiesz już, jaki efekt chciałbyś uzyskać na klatce schodowej? Skorzystaj z powyższych propozycji i stwórz w tym miejscu niepowtarzalny klimat.
 

 


26-09-2022
Autor: FF