Najlepsze odbitki

Nietypowy prezent na Dzień Ojca. Jak stworzyć niezapomniany upominek?

Głowa rodziny, ostoja, bezpieczna przystań, najwierniejszy przyjaciel i największy fan – ukochanego tatę można określić na wiele sposobów. Trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałoby życie bez jego uwag, żartów, a także szerokiego uśmiechu. W Dzień Ojca warto spróbować mu za to wszystko podziękować. Poznaj pomysły na niezapomniany prezent dla taty z okazji jego święta.

Tradycja świętowania Dnia Ojca nie jest zbyt długa. W Polsce jest on obchodzony dopiero od 60 lat i wciąż nie jest popularny jak np. Dzień Mamy. Pomimo tego nie można o nim zapominać! Tata to jedna z najważniejszych osób w życiu, która zasługuje na szacunek, wdzięczność i życzliwość. Aby je okazać, sięgnij po odpowiedni prezent.

Jaki prezent na Dzień Ojca?

Niewielu ojców potrafi werbalnie wyrażać swoje uczucia. O wiele częściej mężczyźni decydują się je pokazać np. za pomocą czynów. Wielu z nich uważa, że nie ma nic piękniejszego, niż upominek, w którego stworzenie włożono całe serce.

Warto się tym zainspirować i samodzielnie wykonać coś wyjątkowego. Dobrym pomysłem będzie np.:

  • przybornik na biurko ze zdjęciem - wywołaj 2-3 kwadratowe zdjęcia w małym formacie, np. 10x10. Następnie znajdź stary przybornik, albo przerób stare pudełko drewniane z dwoma przegródkami.  Przygotuj też przezroczyste plexi. Na dole jednej z przegródek wstaw "szybkę" z kawałka plastiku - upewnij się, że w miarę szczelnie przylega do boków pudełka. W miejsce pomiędzy ścianką pudełka a plexi wsyp nieco piasku i włóż zdjęcia. Na wierzchu ułóż muszelki, kamyki i inne dekoracje. Własnoręcznie wykonany przybornik gotowy!

  • ramka na zdjęcie z gliny - do tego potrzebujesz gliny rzeźbiarskiej samoutwardzalnej, sztywnej tektury jako spód i klasycznej odbitki w standardowym formacie. Masę rozgrzej w dłoniach i uformuj ją w ramkę, np. w kształcie prostokąta. Za pomocą noża wytnij różne kształty, które nawiązują do pasji lub pracy taty, np. samochód, ryby czy drzewa. Ułóż wszystkie elementy na odpowiednich miejscach, delikatnie przyciśnij i pozostaw całość do wyschnięcia. Po 24 godzinach pomaluj ramkę według własnych upodobań lub pozostaw sauté i tylko zalakieruj. Ponownie poczekaj, aż wyschnie. Na koniec przymocuj tekturę np. klejem na gorąco i włóż zdjęcie.

     

Takie upominki z pewnością wywołają uśmiech na twarzy taty i udekorują jego biurko albo szafkę nocną.

Jaki gotowy upominek dla taty wybrać?

Nie masz zdolności plastycznych lub czasu na przygotowanie własnoręcznych prezentów? Nic straconego. Możesz teraz samodzielnie wykonać elegancki i praktyczny fotokalendarz. To wyjątkowy prezent, który stworzysz na naszej stronie.

Aby zaprojektować taki upominek, wystarczy, że zalogujesz się, a następnie:

  • włączysz edytor do projektowania kalendarzy,
  • określisz rodzaj papieru, na którym zostaną wydrukowane zdjęcia – do wyboru jest papier premium błyszczący i matowy
  • umieścisz we wskazanych miejscach odpowiednie zdjęcia, które będą wywoływać uśmiech,
  • określisz, które laboratorium ma wykonać kalendarz,
  • wpiszesz dane kontaktowe i zdecydujesz, czy wolisz odebrać kalendarz osobiście, czy otrzymać go za pośrednictwem firmy kurierskiej,
  • opłacisz zamówienie.

Gotowa publikacja składa się z 12 kart na każdy miesiąc, które zostały spięte wygodnym klipsem i umieszczone na drewnianej podkładce. Dzięki temu można powiesić go na ścianie lub wygodnie o nią oprzeć. 
 

 

Zdecyduj się na własnoręcznie wykonany upominek z okazji Dnia Ojca. Tata na pewno doceni Twoją inwencję twórczą, a może nawet się wzruszy. 


02-06-2022
Autor: FF