Najlepsze odbitki

Jak ozdobić pokój nastolatka? 5 dodatków, które zachwycą każdego!

Jesteś rodzicem nastolatka i zastanawiasz się, jak udekorować jego pokój? To zadanie wcale nie musi być łatwe, gdyż młodzi ludzie często mają odmienne upodobania estetyczne. Warto jednak zadbać o odpowiednią aranżację pokoju nastolatka, która będzie nie tylko świetnie się prezentować, ale również spodoba się młodemu człowiekowi. Dowiedz się, jakie 5 dodatków zdobędzie serce Twojego dziecka.

Poznaj gust dziecka, zanim kupisz dodatki do jego pokoju

Konieczność poznania swojego dziecka może wydawać się bardzo dziwna dla każdego rodzica. Wszak nikt nie wie więcej o nastolatku niż jego mama i tata. Niestety, ale niekonieczne może być to zgodne z prawdą. Dojrzewający człowiek zaczyna często zmieniać swoje preferencje i próbować różnych stylów. To właśnie wtedy wiele rodziców skarży się na różne przejawy buntu młodzieńczego. Zatem jeśli chcesz uniknąć kłótni czy zignorowania potrzeb nastolatka, porozmawiaj z nim o tym, jaki chciałby mieć pokój. W ten sposób wybór idealnych dodatków będzie znacznie łatwiejszy.

Jakie dodatki najlepiej się sprawdzą w pokoju nastolatka?

Kiedy już wiesz, jakie są estetyczne preferencje swojego dziecka, warto zadbać o wybór pięknych dekoracji. Wśród 5 najciekawszych dodatków do pokoju nastolatka najczęściej wymienia się:

Światełka i girlandy LED

Bez względu na płeć nastolatkowie chętnie wybierają do dekoracji swoich pokojów listwy świetlne, girlandy i światełka LED. Dzięki temu dziecko może stworzyć sobie oświetlenie w takim odcieniu, jaki najbardziej odpowiada jego nastrojowi. Co więcej, takie instalacje świetlne świetnie prezentują się na zdjęciach, np. na Instagramie.

Plakaty

Bez względu na pokolenie, popularność plakatów nie maleje. W zależności od tego, jaki jest ulubiony zespół lub film Twojego dziecka, zadbaj o wybór odpowiednich wydruków. Ciekawym pomysłem będzie umieszczenie plakatu w ramce, dzięki czemu będzie on nie tylko ładniej się prezentować, ale również pozostanie w dobrym stanie przez długi czas.

Tekstylia

Kto nie lubi miękkich poduch na łóżku czy kanapie? To świetny sposób na udekorowanie wnętrza pokoju nastolatka, zwłaszcza że możesz wybrać taki design produktu, który będzie zgodny z upodobaniami Twojego dziecka.

Zdjęcia

Doskonałym dodatkiem do pokoju każdego nastolatka będzie powieszenie zdjęć. Idealnie w tej roli sprawdzi się fotoblok, który możesz wybrać w 5 różnych wymiarach oraz w wykończeniu: błyszczącym, półmatowym, velvetowym lub jedwabnym.

Stylowe kolaże

Czy słyszałeś o Instapack? To ciekawa dekoracja, polegająca na podwieszaniu zdjęć na specjalnym sznurku za pomocą klipsów. Odbitki mają formę przypominającą wygląd zdjęć publikowanych na Instagramie, stąd nazwa produktu. Kwadratowy kształt i charakterystyczna biała obwódka doskonale będą prezentować się w pokoju każdego nastolatka. W zależności od preferencji możesz wybrać pakiet 10, 20 lub 30 zdjęć. Jeśli zastosowałeś farbę magnetyczną do pomalowania pokoju, spinacze utrzymają zdjęcia na ścianie bez konieczności podwieszania jutowego sznurka.

To 5 ciekawych sposobów na urządzenie pokoju nastolatka, dzięki któremu pomieszczenie będzie się prezentować stylowo. Być może zainspirują Cię do innych pomysłów?


17-07-2022
Autor: FF