Najlepsze odbitki

Fotoporady: świąteczna sesja rodzinna

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy spotyka się cała rodzina – zarówno bliska, jak i daleka. Warto wykorzystać ten moment na zrobienie wyjątkowej sesji rodzinnej. Jednak obecność aparatu sprawia, że wiele osób zachowuje się nienaturalnie. Zastanawiasz się zatem, jak uchwycić świąteczną magię? Szukasz pomysłów na wykorzystanie wykonanych fotografii pełnych emocji? Sprawdź!

Świąteczna sesja zdjęciowa to świetny sposób na to, żeby uzyskać wspaniałe pamiątki, które będą cieszyć przez następne lata. Wykonywanie ich co roku pozwala zbudować niesamowitą kronikę zmian, jakie zachodzą np. w składzie rodziny. Równie fascynujące jest oglądanie, jak przez lata zmieniały się twarze ukochanych. Jednak, żeby fotografie budziły emocje nawet po upływie czasu, trzeba postarać się uchwycić magię świąt.

Jak zrobić świąteczne zdjęcia pełne magii? 

Na początek warto zapamiętać, że emocje najlepiej widać na zdjęciach niepozowanych, dlatego nie należy zachęcać do patrzenia w obiektyw i sztucznego uśmiechania się. Spojrzenia rodziców nad bawiącymi się dziećmi, ukradkiem spływająca łza po policzku, maluchy wspinające się na palcach po cukierki wiszące na choince lub skradziony pocałunek z pewnością będą wzbudzać więcej emocji niż klasyczne zdjęcia portretowe. Podczas tych chwil nietrudno o spontaniczne uśmiechy, dzięki czemu łatwo zrobisz piękne ujęcia, które będą zachwycać nawet po latach. 

 

 

Oprócz tego warto: 

  • wykorzystać światełka by uzyskać efekt bokeh – rozmyte lampki świąteczne tworzą niesamowitą atmosferę na zdjęciach. Dodatkowo są pięknym tłem i pomagają uwydatnić emocje, które dzieją się na pierwszym planie
  • sięgnąć po świąteczne dekoracje i stworzyć wyjątkowe tło – nie tylko rozmazane światełka mogą pięknie wyglądać na fotografiach. Choinka, rozpalony kominek, czy udekorowane łóżko również doskonale sprawdzą się jako tło i będą świetnym urozmaiceniem od klasycznych teł,
  • zadbać o rekwizyty – Twoi modele mają problem z rozluźnieniem się? Wręcz im świąteczne rekwizyty np. światełka, bombki lub prezenty i pozwól się nimi bawić. Dobrze sprawdzą się także jadalne przedmioty jak pierniki lub cukrowe laski. 

Dobrym pomysłem jest utrzymanie jednolitej kolorystyki. Dzięki temu wszystkie fotografie ze świąt będą wyglądać spójnie i elegancko.

 

Jak wykorzystać świąteczne zdjęcia?

Zastanawiasz się, co można zrobić ze świątecznych zdjęć? Dobrym pomysłem jest wykorzystanie ich np. w fotokalendarzu na przyszły rok. Dzięki temu ta cudowna magia będzie towarzyszyć Ci przez cały rok i budzić wspomnienia o wspólnie spędzonych chwilach z bliskimi. Taki produkt to także wspaniały prezent np. z okazji dnia babci i dziadka – świąteczne ujęcia sprawią im radość i wywołają uśmiech na ich twarzach.
Najpiękniejsze kadry możesz też wywołać, zamawiając typowo „instagramowe” odbitki o formacie 10 x 10 cm w instapacku, razem ze sznurkiem i ozdobnymi spinaczami. Posłużą Ci np. do stworzenia uroczej girlandy. Ozdób całość małymi lampkami LED, a efekt będzie naprawdę wyjątkowy! 

 

 

Świąteczne sesje wymagają odpowiednich przygotowań, ale także nuty spontaniczności i kreatywności. Pamiętaj, że ma to być przede wszystkim dobra zabawa, a dzięki temu zdjęcia będą pełne emocji i radości! 
 

 


20-12-2021
Autor: FF