Najlepsze odbitki

Ślubne sesje zdjęciowe: jak wybrać idealne miejsce?

Szukasz pomysłu na to, gdzie zorganizować ślubną sesję zdjęciową? Chcesz, aby zdjęcia były nie tylko ładne, ale także bardzo osobiste? Wybór nie może być przypadkowy – w końcu to pamiątka na długie lata! Istnieje szansa, że nawet Twoje wnuki będą oglądać fotografie z tej sesji. Wiele par decyduje się na wykonanie ślubnej sesji w plenerze. Ale można je zrobić także w studio. Dowiedz się, jakie miejsce wybrać.

 

Gdzie wykonać ślubną sesję zdjęciową?

Ślubne sesje zdjęciowe zazwyczaj wykonuje się w plenerze. To dobry wybór, jeśli masz z drugą połówką ulubione miejsca lub takie, które wiążą się z historią Waszej miłości lub ze wspólnym hobby. Fotografie wykonane w takiej okolicy są bardzo osobiste i świetnie się sprawdzają do dekoracji domu. Dzięki nim wnętrze nabiera bardzo indywidualnego charakteru.

Zdjęcia w plenerze to także dobry wybór, jeśli:

  • masz problem z pozowaniem przed aparatem. W terenie wiele osób czuje się swobodnie i zachowuje naturalnie. Tak może być też w Twoim przypadku. Na fotografiach wykonanych w plenerze będziesz wyglądać naturalnie, a ujęcia nie będą wydawać się sztuczne;
  • nie lubisz uśmiechać się bezpośrednio do obiektywu. Dobry fotograf zrobi ciekawe ujęcia nawet jeśli ani razu nie spojrzysz w „oko” aparatu. Zatem sesja w terenie może być idealna dla osób, które nie lubią oglądać siebie na zdjęciach.

 

Jednak nie trzeba zawsze robić fotografii w plenerze. Możesz poprosić fotografa o wykonanie kilku ujęć w studio. Sesja w pomieszczeniu to świetne rozwiązanie:

  • jesienią i zimą, gdy pogoda na zewnątrz bardzo często się zmienia i szybko zapada zmrok — w studio zawsze jest ciepło i panują takie same warunki. Dzięki temu nie ma ryzyka, że np. zmarzniesz podczas sesji;
  • jeśli planujesz sprzedać suknię ślubną — w studio nie brudzisz ubrania, dzięki czemu nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na kolejne pranie w pralni chemicznej.

Fotografie w studio mogą być bardzo intymne i osobiste. W pomieszczeniu fotograf może bez problemu uchwycić głębokie spojrzenia w oczy czy delikatne muśnięcia skóry palcami, które wywołują dreszcze. Dlatego warto rozważyć tę opcję!

Zainteresuje Cię także: Wysokiej jakości odbitki - sprawdź, zanim zamówisz

 

Co zrobić z fotografiami ze ślubnej sesji zdjęciowej?

Sesja ślubna już za Tobą i zastanawiasz się, co zrobić ze zdjęciami? Nie pozwól, żeby utknęły na dyskach zewnętrznych czy w tzw. chmurze. Wywołaj je i umieść w albumie na zdjęcia. W ten sposób stworzysz niesamowitą pamiątkę, do której będzie można powrócić o dowolnej porze.

 

Ujęcia ze ślubnej sesji zdjęciowej najlepiej wydrukować na profesjonalnym papierze fotograficznym. Zdecyduj się na odbitki premium, ponieważ:

  • mają wysoką gramaturę, dzięki czemu trudno je zgiąć i zniszczyć;
  • zdjęcia wydrukowane na papierze premium są idealnie nasycone i pełne kolorów,
  • wydrukowane obrazy są bardzo wyraziste, a zatem ich oglądanie sprawia wiele przyjemności.

 

Spośród fotografii ze ślubnej sesji wybierz 2-3 wyjątkowo ładne ujęcia i wywołaj je w dużym rozmiarze. Możemy je dla Ciebie przygotować w formie fotowydruków. Mogą mieć wymiary nawet 100x100 cm! Taki obraz ze zdjęcia będzie się wspaniale prezentować np. na ścianie nad łóżkiem czy nad kanapą w salonie. Nasze produkty są naciągane na blejtram lub podklejane na piankę. Zatem nie trzeba ich oprawiać — możesz je od razu zawiesić na swoim miejscu.

Ślubna sesja fotograficzna to doskonała okazja do tego, żeby móc jeszcze raz przeżyć emocje, które towarzyszyły Ci w dniu ślubu. Umów się na zdjęcia i ciesz piękną pamiątką. 


03-07-2023
Autor: FF