Najlepsze odbitki

Sesja ślubna: czy profesjonalne sesje wciąż są modne?

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu wielu osób. Zazwyczaj towarzyszy mu nerwowe oczekiwanie i natłok wielu emocji. Nierzadko państwo młodzi na drugi dzień mają problem z przypomnieniem sobie przysięgi czy pierwszego tańca, co jest naturalnym efektem stresu. Warto więc zadbać o udokumentowanie tego dnia. Sprawdź, co jest lepsze – sesja w studiu czy amatorska?

Zdjęcia ślubne – czy warto zainwestować w usługi specjalisty?

Jeszcze kilka lat temu ślub i wesele bez udziału fotografa oraz kamerzysty były nie do pomyślenia. Współcześnie jednak młodzi ludzie często racjonalnie podchodzą do kosztów związanych z organizacją imprezy i starają się, aby wybrane rozwiązania nie przekroczyły z góry założonego budżetu. Dlatego część osób rezygnuje z usług profesjonalnego fotografa weselnego, na rzecz zdjęć robionych amatorsko. Wśród zalet tego rozwiązania można wymienić:

  • oszczędność,
  • spontaniczne ujęcia,
  • zastosowanie różnych stylów fotografii, w zależności od osoby wykonującej zdjęcia.

Co więcej, obecnie większość osób ma smartfon z zaawansowanym aparatem, pozwalającym na wykonanie pięknych ujęć. Dlatego można zaobserwować tendencję, że część młodych par rezygnuje ze zdjęć studyjnych, na rzecz tych wykonanych amatorsko. Należy jednak pamiętać, że w zależności od umiejętności gości weselnych, którzy będą wykonywać fotografie, efekt może prezentować się różnie. Jeśli zatem chcesz mieć wykonane zdjęcia w określonej stylistyce, bezpieczniejszym wyborem będzie zatrudnienie profesjonalisty.

Zdjęcia ślubne zrobione – co dalej?

Bez względu na to, czy korzystałeś z usług profesjonalisty, czy z życzliwości gości weselnych, pamiętaj o wywołaniu zdjęć ślubnych. Trzymanie ich na dysku może się okazać niebezpieczne, gdyż łatwo o ich utratę, a poza tym cyfrowe pliki nie oddają tego samego uroku, co wywołane fotografie. Zadbaj zatem o:

  • wykonanie odbitek

To, w jakim miejscu zdecydujesz się na wywołanie odbitek, ma wpływ na jakość zdjęć. Jeśli zdecydujesz się na laboratoria foto.fujifilm.pl, zyskasz pewność, że fotografie będą prezentować się doskonale. W zależności od Twoich preferencji możesz zdecydować się na odbitki klasyczne, kwadratowe lub wydruk zdjęć na papierze satynowym, który doda uroku weselnym kadrom.

  • stworzenie pamiątek

Wciąż popularnym pomysłem wśród wielu młodych par jest wywołanie portretu ślubnego lub grupowego – ze wszystkimi gośćmi. Doskonale do tego zadania sprawdzi się fotoblok, który możesz wybrać w kilku wymiarach. Taki wydruk charakteryzuje się żywymi barwami, a do tego może być łączony w kompozycję z innymi elementami wystroju wnętrza.

  • album na zdjęcia

Wyobraź sobie, jak podczas kolejnych rocznic z sentymentem przeglądacie album ze zdjęciami ślubnymi. Warto zadbać o taką pamiątkę. Fotografie przechowywane w odpowiedni sposób na dłużej pozostaną w dobrym stanie.

Zdjęcia ślubne są bez wątpienia niezwykle ważną pamiątką. Wywołaj je w profesjonalnym laboratorium, dzięki czemu będą pięknie prezentować się przez długie lata.

 


15-07-2022
Autor: FF