Najlepsze odbitki
Pod koniec lata liście na drzewach powoli zmieniają swój kolor, ale jeszcze szumią na gałęziach. Dookoła można obserwować kolorowe wrzosy oraz krzaki jagód pokrywające się czerwienią. Na ściółce wyrastają pierwsze grzyby, a o poranku i wieczorem otoczenie jest spowite gęstą mgłą. Las późnym latem wygląda po prostu niesamowicie. Dlatego koniecznie uchwyć to na zdjęciach!
Na fotografiach warto umieścić nie tylko wspaniałe okoliczności przyrody, ale także bliskich, którzy z zapałem szukają grzybów. Aby uzyskać ciekawe ujęcia, pamiętaj, aby nie robić zdjęć z bliska.
Aby ujęcia z lasu były estetyczne, pamiętaj, aby "trzymać" poziom, czyli unikać przekrzywionego horyzontu. W tym mogą Ci pomóc drzewa. Ustaw aparat tak, aby pnie były proste. Dzięki temu, nawet jeśli grunt będzie krzywo, zdjęcia będą wyglądały na dobrze wykonane.
Pod koniec lata wspaniale kwitną łąki. Warto to wykorzystać i zrobić wyjątkowe, romantyczne ujęcia. Najlepiej wybrać się na spacer ok. 17-18. O tej porze już zaczyna się złota godzina, która sprawia, że trawy i kwiaty nabierają wspaniałego, złocistego koloru.
Na łące możesz np. fotografować rośliny. W tym celu:
Zamierzasz fotografować na łące ludzi? To doskonały pomysł! Na zewnątrz wiele osób czuje się swobodniej. Aby urozmaicić ujęcia, zabierz ze sobą koc, kapelusz czy swetry, które będą wspaniałymi rekwizytami. Następnie ustaw swoich bohaterów tak, aby padało na nich miękkie, ciepłe światło — dzięki temu ich skóra będzie miała niezwykły, złocisty odcień. Jeśli umieścisz osoby "pod słońce", dokładnie sprawdź ustawienia aparatu, aby nie prześwietlić ujęcia.
To może Cię zainteresować: Efekt miękkości w fotografii – czym jest i jak go uzyskać?
Jeśli nie masz czasu na wyprawy do lasu czy na łąkę, zawsze możesz fotografować to, co znajduje się w Twoim bliskim otoczeniu. Nawet miejski park końcem lata wygląda magicznie. Wystarczy tylko spojrzeć na niego z nieco innej perspektywy lub wybrać się tam wczesnym ranem. Przekonaj się, jakie to proste!