Najlepsze odbitki

Jak udekorować pokój ucznia za pomocą zdjęć? Inspiracje

Urządzasz pokój ucznia i chcesz, żeby jego przestrzeń była przytulna? Dobrym pomysłem jest pomalowanie ścian na ciepłe kolory i udekorowanie wnętrza fotografiami. Twoje dziecko ma wiele ciekawych zdjęć ze szkoły lub z wakacji? Warto je wykorzystać i zawiesić na ścianach lub umieścić na półkach. W naszej ofercie znajdziesz 4 propozycje fotograficznych dekoracji, które urozmaicą aranżację. Poznaj je!

Galeria zdjęć nad łóżkiem — świetny sposób na zagospodarowanie pustej przestrzeni

Ściana nad łóżkiem to idealne miejsce, aby stworzyć ciekawą galerię zdjęć. Będzie się nie tylko pięknie prezentować, ale także przypominać dziecku o przeżytych wspomnieniach. Jak jednak stworzyć ładną kompozycję? W tym celu możesz:

  •  wywołać 9 zdjęć w dużym formacie, a następnie umieścić je w dużych ramkach z białym tłem. Umieść obrazy po 3 w rzędzie, a stworzysz estetyczną, spójną aranżację. Jeśli dodatkowo pomalujesz ściany na ciemny kolor, np. granatowy, białe ramki będą z daleka przyciągać wzrok. Dzięki temu pokój dziecka nabierze niesamowitego charakteru;

  • wydrukować 1 duże zdjęcie w formacie 30x40 cm i 4 mniejsze obrazy w rozmiarze 13x18 cm. Następnie umieść większą fotografię na środku, a po bokach powieś po dwa mniejsze ujęcia. W ten sposób uzyskasz symetryczną kompozycję. Jeśli masz ściany w jasnym kolorze, umieść klasyczne zdjęcia w ciemnych ramkach lub wydrukuj je w formie fotobloków. To fotografie umieszczone na ciemnym bloczku. Będą pięknie kontrastować z białym tłem i stworzą ciekawą dekorację.

  • Jeśli boisz się, że obrazy zawieszone nad łóżkiem spadną na dziecko i zrobią mu krzywdę, zdecyduj się na umieszczenie zdjęć na Shacolli - to lekkie samoprzylepne pianki do montażu zdjęć na płaskich powierzchniach. Można z ich pomocą przykleić fotografie na ścianie lub meblach i nie trzeba się obawiać, że spadną. Jednak nawet jeśli tak się stanie, Twoja pociecha z pewnością nie ucierpi! Shacolla sprawia, że zdjęcia można dowolnie układać i tworzyć ciekawe kompozycje. W razie potrzeby, łatwo je odkleić i nakleić w inne miejsce - nie pozostawia żadnych śladów. 

Koniecznie sprawdź: Shacolla – pianki, dzięki którym Twoje zdjęcia nabiorą nowego wyrazu

Girlanda fotografii nad biurkiem — udekoruj miejsce pracy wspomnieniami

Ściana nad łóżkiem to nie jedyne miejsce, które warto udekorować zdjęciami. Idealnie nadaje się do tego także przestrzeń nad biurkiem. To właśnie tam pociecha spędza najwięcej czasu nie tylko podczas odrabiania lekcji, ale także w trakcie zabawy. Warto zadbać, aby przestrzeń uroczo się prezentowała i wywoływała uśmiech na twarzy. W tym celu zawieś nad biurkiem zdjęcia. Jednak zrezygnuj z klasycznych ramek i postaw na instapack. To specjalny zestaw do dekoracji ścian, który składa się ze:

  • sznurka — należy go przymocować do ściany;
  • klamerek — za ich pomocą umieścisz zdjęcia na lince. W środku mają magnes, więc możesz je także np. przymocować bezpośrednio do tablicy;
  • kwadratowych odbitek — w zestawie może być ich od 10 do nawet 30! Twoje dziecko będzie zachwycone możliwością tworzenia własnych kompozycji.

 


01-08-2023
Autor: FF