Najlepsze odbitki

Jak stworzyć niezapomniane pamiątki na koniec szkoły?

Koniec roku szkolnego to wyjątkowy moment nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli. Dla wielu z nich to czas podsumowania efektów ich pracy, a także pożegnania się z dziećmi, którymi opiekowali się przez ostatnie miesiące. Chcesz im podziękować za włożony trud, cierpliwość i wyrozumiałość? Podaruj im coś wyjątkowego! Dowiedz się, jak stworzyć niezapomniane prezenty dla nauczycieli.

Zbierz zdjęcia ze wspólnych chwil

Podczas roku szkolnego wiele się dzieje. Często są organizowane akademie, kreatywne lekcje, wycieczki czy zajęcia na zewnątrz. Podczas nich zazwyczaj robi się zdjęcia na pamiątkę wspólnie przeżytych chwil. Pod koniec roku szkolnego warto je zebrać i wykorzystać do zrobienia niezapomnianej pamiątki na koniec szkoły.

W tym celu poproś wszystkich uczniów, aby podzielili się fotografiami, które udało im się wykonać. Zadbaj, aby były w takim samym formacie. Dzięki temu pamiątka, którą przygotujesz, będzie wyglądać estetycznie.

Wykonaj uroczą pamiątkę ze zdjęć

Fotografie ze wspólnych chwil można wykorzystać na wiele sposobów. Oto nasze propozycje.

 

Zdjęcie w dużym formacie

Z zebranych zdjęć można zrobić jeden duży kolaż. W tym mogą Ci pomóc darmowe, dostępne w Internecie programy graficzne. Ułóż fotografie w odpowiedniej kolejności, a następnie wywołaj fotowydruk, czyli obraz w dużym formacie. Taki prezent z pewnością będzie świetną dekoracją klasy, a także mieszkania czy domu nauczyciela. Zdjęcie, które składa się z wielu mniejszych fotografii, wygląda niezwykle ciekawie i przyciąga spojrzenia.

W naszym laboratorium wykonujemy fotowydruki w formacie od 30x30 cm do nawet 100x100 cm. Mogą być wydrukowane na papierze fotograficznym i naklejone na piankę. Taka dekoracja jest bardzo lekka, więc można ją z łatwością zawiesić na ścianie np. za pomocą taśmy montażowej. Jednak, jeśli zależy Ci na bardziej eleganckim efekcie, możesz zamówić zdjęcie w dużym formacie naciągnięte na blejtram.

Zainteresuje Cię także: 4 wskazówki na kreatywne ozdobienie wnętrz

 

Dekoracja na ścianę, tablicę lub półkę, czyli instapack

Instapack to doskonała alternatywa dla klasycznych ramek. Składa się z 10, 20 lub 30 kwadratowych odbitek, które można zawiesić na sznurku, na tablicy lub w stylowej ramce. Zdjęcia są mocowane za pomocą klamerek, które mają także magnes. Dzięki temu można je powiesić dosłownie wszędzie.

Instapack świetnie się sprawdzi do udekorowania klasy. Ciekawe zdjęcia urozmaicą wnętrze i sprawią, że będzie wyglądać wesoło i oryginalnie. Nauczyciel z pewnością chętnie zawiesi je w swoim domu na lodówce czy nad biurkiem. Zdjęcia uśmiechniętych uczniów będą mu przypominać o pozytywnych chwilach w jego pracy.

 

Mini album ze zdjęciami

Jeśli szukasz upominku dla wychowawcy na zakończenie szkoły, stwórz mini album ze zdjęciami. Na karty można wkleić fotografie i obok nich umieścić naklejki czy suszone kwiaty. Dodatkowo można zamieścić życzenia lub podziękowania dla nauczyciela.

Taki upominek ma bardzo osobisty charakter. Nawet po kilkudziesięciu latach wychowawca wciąż będzie mógł sięgnąć po album i przypomnieć sobie wspólnie spędzone chwile. Taki prezent będzie niesamowitą pamiątką jego dokonań jako nauczyciela.

Prezentem dla nauczyciela nie muszą być kwiaty, czekoladki czy kawa. Postaw na wspomnienia, a z pewnością go ucieszą.

 

 


01-06-2023
Autor: FF