Najlepsze odbitki

Jak pomysłowo powiesić zdjęcia na ścianie i stworzyć aranżację ze zdjęć i obrazów?

Czy wieszanie zdjęć na ścianie najczęściej kojarzy Ci się z umieszczaniem fotografii w tradycyjnych ramkach? Okazuje się, że nie jest to jedyny patent na pokazanie tych wyjątkowych pamiątek. Chciałbyś odświeżyć swoje wnętrze i ukazać własną galerię w ciekawy sposób? Jak ozdobić ścianę za pomocą zdjęć? Poznaj nasze kreatywne pomysły na powieszenie zdjęć na ścianie.

Zdjęcia na ścianie

Oryginalna galeria zdjęć na ścianie - inspiracja 

Jak w ciekawy sposób zaaranżować oryginalną ścianę ze zdjęciami? Wybierz fotografie, które będą pasować do stylu Twojego wnętrza. Mogą to być zdjęcia rodzinne, okolicznościowe, wakacyjne, artystyczne – kolorowe albo czarno-białe zdjęcia. Brakuje Ci inspiracji? Sprawdź nasze propozycje. 

  • Podziel jedno zdjęcie na kilka części – w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, ramki powieś blisko siebie lub w oddali, nieregularnie. Zdjęcia będą tworzyć coś w rodzaju kolażu, puzzli. A jeśli masz więcej miejsca na ścianie, możesz pokusić się o stworzenie wielkoformatowego obrazu składającego się z kilku wydruków na Fotowydrukach - mogą to być Fotoplakaty drukowane na papierze i podklejone na piankę, albo Fotobrazy drukowane na płótnie naciągnięte na blejtram (jak na obrazku poniżej).

  • Stwórz ścienny moodboard – obok fotografii umieść swoje ulubione motywujące cytaty. Dla urozmaicenia wykorzystaj makramę albo metalową kratkę, na których możesz zaczepić zdjęcia. Codzienny widok tak pięknej kompozycji z pewnością napędzi Cię do działania! 

pomysł na fotografie na ścianie    Pomysły na fotografie

  • Zmieniaj formaty, wielkość ramek oraz ich wykończenie – stwórz oryginalny eklektyczny układ ramek na ścianie

Jak wieszać zdjęcia na ścianie

 

  • Zawieś zdjęcia na sznurku – połącz fotografie za pomocą dekoracyjnych klamerek oraz sznurka, tworząc niebanalny efekt i niepowtarzalny klimat. Instapack, czyli cały pakiet 10, 20 lub 30 zdjęć wraz ze wszystkimi akcesoriami zamówisz w Foto Fujifilm. Jeśli zależy Ci na wyjątkowym efekcie, znajdź kawałek gałęzi oraz krótki kabelek z lampkami led - łącząc je z zestawem Instapack, stworzysz piękną dekorację w klimacie boho!

   

  • Instagram na ścianie? Tak! Wystarczy, że zamówisz zdjęcia kwadratowe i przykleisz je do ściany w równym układzie, tak jak to widzisz w aplikacji.

Jak ładnie powiesić zdjęcia na ścianie - bez wiercenia? 

Chciałbyś zaaranżować swoje wnętrze tak, by ukazać indywidualny styl domowników? Puść wodzę fantazji. Zaplanuj własną kompozycję fotografii, baw się formą, rozmiarem ramek i formatem. Aby układ zdjęć na ścianie był spójny, dobierz zdjęcia tematycznie i kolorystycznie. Jeśli rozmieścisz je obok siebie, zadbaj o to, by odległość między ramkami wynosiła 5 cm. 

Nie chcesz wkładać zdjęć do tradycyjnych ramek? Szukasz ciekawej alternatywy na powieszenie zdjęć na ścianie? Zdjęcia nie muszą znaleźć się w zwykłej, nudnej oprawie. Masz wiele możliwości na zdjęcia na ścianie bez ramek i wiercenia dziur. Oto niektóre z nich. 

  • Zamów Fotoblok,czyli zdjęcie na ścianie na bloku o ciemnych bokach idealny do powieszenia na ścianie. W Fujifilm znajdziesz go w 5 różnych formatach. Stwórz kompozycję z różnych rozmiarów zdjęć, by uzyskać wyjątkowy efekt. 

    

  • Dużo miejsca na ścianie? Zrób kompozycję zdjęć w dużym formacie na papierze błyszczącym, satynowym lub na płótnie. Fotoplakat albo Fotoobraz w różnych rozmiarach, które zamówisz online z dostawą do domu w Foto Fujifilm.

Jak powiesić zdjęcia w przedpokoju? 

Przedpokój to idealne miejsce na stworzenie galerii zdjęć. Taka dekoracja nada wnętrzu przytulny charakter i pozwoli gościom poczuć atmosferę domu już od progu. Jak stworzyć ścianę ze zdjęciami w przedpokoju? Oto kilka sprawdzonych pomysłów: 

  • Postaw na zdjęcia rodzinne w jednolitych ramkach. Aby uzyskać harmonijny efekt, wybierz ramki w tym samym kolorze i stylu, np. wszystkie ciemne ramki lub wszystkie ramki w jasnym drewnie. Rozmieść je symetrycznie lub w równych odstępach. 
  • Stwórz girlandę ze zdjęć za pomocą klamerek i sznurka lub tasiemki. Taki pomysł sprawdzi się zwłaszcza, jeśli nie chcesz wiercić dziur w ścianie. Ułóż zdjęcia w jednej linii lub stwórz ciekawą kompozycję
  • Postaw na minimalizm i powieś kilka pojedynczych zdjęć bez ramek. Możesz je przymocować do ściany za pomocą taśmy dwustronnej, magnesów lub specjalnej masy mocującej. Taki sposób wieszania zdjęć doda wnętrzu lekkości i nowoczesnego charakteru. 

Czy masz już pomysł na własną unikatową dekorację ścienną? Skorzystaj z powyższych inspiracji i stwórz coś niepowtarzalnego! 


17-03-2022
Autor: FF