Najlepsze odbitki

Jak fotografować zwierzęta i robić najlepsze zdjęcia swoich zwierząt domowych?

Uwielbiasz obserwować, jak Twój pupil beztrosko się bawi, zabawnie je lub śpi? Warto uchwycić te chwile i zachować na zawsze w formie fotografii. Jednak robienie zdjęć zwierzętom nie jest łatwym zadaniem. Czworonogi praktycznie cały czas są w ruchu i ciężko im powiedzieć, aby na chwilę się zatrzymały. Jak zatem zrobić najlepsze zdjęcia pupilowi? Sprawdź nasze wskazówki dotyczące fotografii zwierząt!

Jak ustawić aparat, aby robić zdjęcia zwierząt domowych? 

 • Aby robić wspaniałe zdjęcia swoich zwierząt, należy odpowiednio ustawić aparat. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci robić lepsze zdjęcia: 
 • Wybierz odpowiedni obiektyw - do fotografii zwierząt najlepiej sprawdzi się teleobiektyw, który pozwoli Ci uchwycić szczegóły z dalszej odległości. 
 • Ustaw krótki czas otwarcia migawki - dzięki temu "zamrozisz" ruch i uzyskasz wyraźne zdjęcia nawet poruszającego się zwierzęcia. 
 • Zwiększ czułość ISO - to pozwoli Ci fotografować przy słabszym świetle i uzyskać krótszy czas naświetlania.
 • Ustaw tryb zdjęć seryjnych - w ten sposób zwiększysz szanse na uchwycenie idealnego ujęcia.  

Jak fotografować zwierzęta, aby uzyskać ciekawe ujęcia? 

Chcesz, żeby zdjęcia pupila wyglądały ciekawie i estetycznie? Taki efekt uzyskasz, jeśli będziesz przestrzegać tych zasad: 

Jak zrobić zdjęcie z psem

 • Oddal się od zwierzęcia — nie fotografuj samego czworonoga. Odsuń się nieco od niego i pokaż, w jakich "okolicznościach przyrody" się znajdujecie. Jeśli np. zwierzak biegnie, zrób zdjęcie tak, aby pokazać, co znajduje się przed nim. 
 • Fotografuj z poziomu pupila — zdjęcia z góry lub od dołu zaburzają proporcje zwierzęcia. W rezultacie może się wydawać, że twój pupil ma np. wielką głowę i małe nóżki. Aby tego uniknąć, pochyl się lub podnieś aparat do góry i rób zdjęcia z jego perspektywy. Dzięki temu ktoś, kto będzie oglądać fotografię, będzie miał wrażenie, że zwierzę patrzy lub biegnie w jego kierunku. 
 • Zadbaj o wyraźne oko — w tym celu kieruj punkt AF dokładnie w miejscu oczodołu. Dzięki temu aparat automatycznie wyostrzy ten obszar i oko zwierzęcia będzie doskonale widoczne. Zrób kilka zdjęć, żeby mieć pewność, że pupil nie zamknął oczu. W ten sposób uzyskasz naturalne i ciekawe ujęcia. 
 • Patrz na tło — wiele osób skupia się na tym, żeby "złapać" na zdjęciu zabawną pozę zwierzęcia. Przez to zapomina się o tym, co znajduje się za nim. Jednak tło jest bardzo ważne! Wystarczy kubeł śmieci w oddali czy lampa "wystająca" z głowy pupila, aby ujęcie było nieudane. Dlatego koniecznie zwracaj uwagę na to, co się dzieje dookoła i upewniaj się, że nic nie odciągnie uwagi od Twojego zwierzęcia! 

jak zrobić zdjęcie kotu

Eksperymentuj i rób dużo zdjęć, aby uzyskać najlepsze ujęcia 

Fotografowanie zwierząt to wspaniała przygoda, która wymaga sporo cierpliwości, ale daje mnóstwo satysfakcji. Nie zrażaj się, jeśli pierwsze zdjęcia nie będą idealne. Im więcej będziesz ćwiczyć fotografowanie, tym lepsze efekty osiągniesz. Dlatego: 

 • Rób serie zdjęć — to prosty i skuteczny sposób, żeby uchwycić piękno ruchów czworonoga. W ten sposób wyeliminujesz także pomyłki i znajdziesz idealny kadr! 
 • Eksperymentuj z różnymi ustawieniami aparatu - testuj różne wartości przysłony, czułości ISO czy czasu otwarcia migawki. Obserwuj, jak wpływają one na wygląd zdjęć i znajdź optymalne ustawienia dla danego zwierzęcia. 
 • Bądź cierpliwy i nie poddawaj się - fotografowanie zwierząt bywa trudne, ale warto poświęcić czas na naukę i zdobywanie doświadczenia. Z każdym zdjęciem będziesz coraz lepszym fotografem zwierząt! 

Jak zrobić zdjęciu psu

Jak wykorzystać zdjęcia zwierząt?

Chcesz zatrzymać chwile spędzone z pupilem na zawsze? Wywołaj je w formie klasycznych odbitek i stwórz z nich pamiątkowy album. To prosty sposób, aby zachować wszystkie wspomnienia w jednym miejscu. W takiej księdze można umieścić także datę i miejsce wykonania każdego zdjęcia, a także opisy sytuacji. Dzięki temu nawet po kilkunastu latach będzie można wrócić do dawnych chwil.


A jeśli wolisz mieć zdjęcia pupila na ścianie, sięgnij po instapack. To zestaw do dekoracji z kwadratowymi odbitkami, które można przymocować do ramki lub sznurka za pomocą klamerek. Idealnie się sprawdza do ozdobienia ściany nad łóżkiem, biurkiem czy kanapą. Dzięki temu, że spinacze łatwo się odpinają, można regularnie zmieniać aranżację!

jak zrobić zdjęcie pupilowi


Skorzystaj z naszych wskazówek i rób pupilowi zdjęcia, które będą z daleka przyciągać wzrok!Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci robić wspaniałe zdjęcia swoich zwierząt domowych. Powodzenia w dalszym rozwijaniu pasji fotografii zwierząt! 


14-07-2023
Autor: FF